رپورتاژ اگهی

از کجا به خرید ماشین خارجی شاسی‌بلند اقدام کنیم؟

یکی از مسائلی که موجب می‌شود توجه همه به خرید ماشین خارجی جلب شود، قیمت مناسب و متعادل‌تر آن نسبت به قیمت ماشین صفر است و همین مسئله می‌تواند موجب رونق بازار خرید ماشین خارجی باشد. البته باید هنگام ورود به این بازار به این موضوع توجه کرد که تنها مسئله مورد توجه شما قیمت نباشد. بلکه باید به فاکتورهای زیادی توجه کنید تا خرید بهینه داشته باشید. یکی از این موارد اساسی توجه به کیفیت مواد و متریال و سلامت قطعات و موتور در خرید ماشین خارجی است. به همین دلیل آشنایی با امکانات هر ماشین هم می‌تواند شما را در خرید ماشین خارجی کمک کند. ما در این نوشتار چند ماشین محبوب را معرفی می‌کنیم و مشخصات هر یک تاحدودی بیان می‌شود.

چانگان CS35

آغاز سال ۱۳۹۳ ماشین چانگان CS35 وارد ایران شد و البته با قیمتی بالا نسبت به سایر کراس اوورهای وارداتی به فروش رفت. این ماشین شاسی بلند چینی در ابتدای ورود خدمات پس از فروش مناسبی نداشته و علاوه بر آن قطعات یدکی آن هم چندان در دسترس نبود. همین مسئله موجب نارضایتی خریداران ایرانی  شده بود. اما بعد از مدتی در سال ۱۳۹۵ توانست اشکالات را تا حدود زیادی رفع کند که به تبع آن رضایت مشتریان ایرانی هم جلب شد. تا جایی که در سال ۱۳۹۵ توانست از ماشینهای پرفروش در ایران باشد.

امکانات رفاهی قابل قبولی بر روی این ماشین نصب شده است. همچنین طراحی ارگونومیک صندلی‌ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد و سرنشینان در سفرهای طولانی با این ماشین اذیت نمی‌شوند. چانگان CS35 طراحی ظاهری و داخلی خوبی نیز دارد و از نظر فنی در وضعیت قابل قبولی قرار گرفته است. ولی اشکالی که هنوز در این ماشین وجود دارد، کمبود لوازم و قطعات یدکی آن در بازار است. ولی با این حال چانگان را می‌توان ماشینیی مناسب خانواده دانست.

همچنین عملکرد آن در شهر مناسب و کارآمد است. این ماشین در دو در مدل دنده‌ای و اتوماتیک به بازار آمده و مدل سال ۹۴ تا ۹۸ آن در حال حاضر در کشور موجود است. قیمت ماشین خارجی چانگان CS35 نسخه دنده‌ای فقط مربوط به سال ۹۶ است و حدود ۴۰۴ میلیون تومان معامله می‌شود. ولی نسخه اتوماتیک آن در مدل سال ۹۴ تا ۹۸ به ترتیب با قیمت‌های ۴۱۱ میلیون، ۴۴۲ میلیون، ۴۷۵ میلیون، ۵۱۴ میلیون و ۵۵۸ میلیون در بازار معامله می‌شود.

خرید ماشین خارجی شاسی‌بلند

 جک S3

 

ابتدای سال ۱۳۹۰ ماشینسازی چینی جک محصولات خود را در بازار ایران عرضه کرد. می‌توان گفت سال ۹۰ آغاز آشنایی ایرانیان با ماشینهای چینی بود که این آشنایی با کمپانی جک استارت خورد. کرمان موتور نیز مونتاژ و عرضه محصولات جک را در ایران انجام می‌دهد.

ماشینسازی جک در سال ۱۳۹۶ ماشین جک S3 را به بازار ایران معرفی کرد و تا به حال تولید این ماشین در ایران ادامه دارد. با توجه به اینکه قبل از ورود جک S3 به ایران برادر بزرگ‌تر آن جک S5 وارد ایران شده و توانسته بود خریداران ایرانی را راضی نگه دارد،  جک S3 نیز هنگام ورود با استقبال خوبی مواجه شد و فروش نسبتا موفقی در ایران داشت. این شاسی بلند چینی از نظر امکانات رفاهی وضعیت مناسبی دارد و رضایت مشتریان را تا حدود زیادی جلب کرده است. همچنین در زمینه ایمنی ۵ ستاره موسسه چینی تست و تصادفات را دریافت کرده است.

قیمت ماشین خارجی جک S3 مدل سال ۹۶ حدود ۴۶۰ میلیون تومان است و در مدل ۹۷ نیز با رشدی حدود ۲۰ میلیون تومان قیمت ۴۸۰ میلیون دارد. اگر خواهان خرید جک S3 در مدل ۹۸ باشید، باید به قیمت روز مبلغی معادل ۵۰۵ میلیون تومان پرداخت کنید. همچنین در مدل سال ۹۹ نیز جک S3 با قیمت ۵۵۲ میلیون در بازار معامله می‌شود.

 لیفان X60

 

این شاسی بلند چینی با ظاهری متناسب و کابین جادار از همان ابتدای حضور در ایران مورد توجه قرار گرفت و فروش خوبی به دست آورد. البته بعد از آنکه ماشینهای چینی بهتر و مدرن مانند چانگان و جک S3 وارد بازار شدند،  لیفان X60 کمی رونق خود را از دست داد. این کراس چینی از سال ۹۱ توسط کرمان موتور مونتاژ شده است. از جمله مشخصات لیفان X60 آن است که به راحتی ۵ نفر بزرگ‌سال در آن می‌توانند مسافرتی طولانی را تجربه کنند و امکانات رفاهی به روز نیز تا حدودی سعی شده در لیفانX60  رعایت شود.

به خاطر داشته باشید نسخه اتوماتیک این ماشین در زمینه امکانات رفاهی بهتر ظاهر شده و تجهیزات بیشتری مانند سیستم صوتی با ۶ عدد اسپیکر، اتولایت، نمایشگر لمسی ۶ اینچی، سانروف دو حالته و… دارد.

مدل‌های موجود از لیفان X60 در ایران مربوط به سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ است و قیمت این ماشین در سال ۹۱ معادل ۲۳۵ میلیون تومان است. قیمت لیفان X60 مدل سال ۹۲ حدود ۲۵۲ میلیون تومان، مدل سال ۹۳ قیمت ۲۶۰ میلیون تومان و مدل سال ۹۴ آن نیز قیمت ۲۷۰ میلیون تومان دارد. ماشین لیفان X60 در مدل سال ۹۵ قیمتی معادل ۲۸۰ میلیون و مدل سال ۹۶ در حدود قیمتی ۲۹۰ میلیون تومان معامله می‌شود. اما قیمت روز ماشین لیفان X60 مدل سال ۹۷ با افزایش حدود ۱۰۰ میلیون تومان نسبت به سال ۹۶ با قیمت ۳۹۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

خرید ماشین خارجی شاسی‌بلند

خرید ماشین خارجی بدون ریسک از همراه مکانیک

 

امروزه و به خاطره نوسانات مختلفی که در بازار ماشینی کشور ما وجود دارد، خرید ماشین یکی از کارهای مشکلی است که می‌توان گفت می‌تواند دردسرساز باشد. اما واقعیت اینجاست که خرید ماشینی خارجی می‌تواند پیچیدگی‌های خرید را بسیار زیاد تر کند چرا که طبق تحقیقات به عمل آمده مشخص شده که نزدیک به ۷۵ درصد از ماشینهای دست دوم و خارجی در بازار ماشین حداقل دارای یک مشکل فنی و بدنه هستند.

انتخاب ماشین سالم و یا ماشین با شرایط مشخص که ضرر و زیانی برای شما به عنوان خریدار نداشته باشد کار تقریباً مشکلی خواهد بود. دقت داشته باشید که می توانید به جای آن که ریسک خود را در بازار خرید و فروش خارجی خود را افزایش دهید، به وبسایت همراه مکانیک مراجعه نمایید. در این وبسایت که اولین و بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودروهای کارشناسی شده در کشور است می‌توانید خرید ماشین خارجی را به راحتی با اطمینان کامل و کمترین ریسک ممکن خریداری نمایید.

البته در مورد ریسک خرید بایستی گفت که در خرید از همراه مکانیک خرید شما تقریباً نزدیک به صفر خواهد بود چراکه همراه مکانیک در خرید ماشین به شما ضمانت ۷ روزه پرداخت خسارت ماشین را خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *