رپورتاژ اگهی

درمان بواسیر در طب بوعلی سینا – موسسه توانبخش

در این مقاله به درمان بواسیر در طب بوعلی سینا می‌پردازیم، بواسیر یکی از بیماری‌های مضمن ناحیه مقعد است. نام علمی این بیماری هموروئید می‌باشد. میزان شیوع این بیماری با افزایش سن بیشتر می شود، برخی از نشانه‌های هموروئید احساس درد یا خارش در ناحیه مقعد است. پس از پنجاه سالگی احتمال ابتلا به این بیماری خیلی بیشتر است.

ابوعلی سینا برای درمان بواسیر با طب سنتی در کتاب خود توصیه‌ها و روش‌های زیادی دارد. برخی از این روش‌ها (درمان بواسیر در طب بوعلی سینا) که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم در عین سادگی کارایی خیلی زیادی دارند.

راه‌های درمان بواسیر با طب سنتی

  • استفاده از روغن چریش

روغن گیاهی چریش یکی از بهترین راه‌های درمان بواسیر با طب بوعلی سینا به شمار میرود. این روغن پر از ترکیبات مفیدی است که می‌تواند با هموروئید مبارزه کند. به منظور درمان این عارضه با روغن چریش نیاز به مقدار کمی از این روغن می‌باشد.

در ابتدا مقعد خود را به خوبی شسته و خشک نمایید. هر بار یک تا دو قطره روغن چریش روی انگشتان خود ریخته و ناحیه مقعد را با آن ماساژ دهید. به تدریج خشکی و درد هموروئید کمتر می‌شود. استفاده مستمر از این روغن باعث می‌شود که به تدریج عارضه هموروئید کمتر و کمتر شده و در نهایت از بین برود.

  • آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا نیز برای درمان بواسیر با طب بوعلی ید طولایی دارد. ژل داخل آلوئه‌ورا قادر است التهابات پوستی را تا حد خیلی زیادی از بین ببرد. استفاده از ژل آلوئه‌ورا برای ماساژ ناحیه مقعد باعث می‌شود که درد و التهابات ناشی از هموروئید بسیار کاهش پیدا کند. از آلوئه‌ورا می‌توانید برای درمان هموروئید هم از نوع داخلی و هم از نوع خارجی استفاده کنید.

  • نارون کوهی

نارون کوهی یک داروی گیاهی ارزان است که به راحتی می‌توانید آنرا پیدا کنید. بسیاری از کرم‌ها و لوسیون‌های ضد التهاب از ترکیبات نارون کوهی استفاده می‌شوند. این داروها را می‌توانید به راحتی در خیلی از داروخانه‌ها بیابید. در این گیاه فوق‌العاده موادی وجود دارد که باعث جمع شدن مقعد خواهد شد. به همین دلیل برای درمان بواسیر با طب سنتی در کتب بوعلی سینا استفاده از داروهایی با ترکیبات نارون کوهی بسیار مفید است.

  • روغن زیتون

روغن زیتون نیز یک ماده گیاهی است که می‌توانید با آن همورئید را بسیار کاهش داده یا از بین ببرید. به این منظور می‌توانید مقداری پنبه را به روغن زیتون آغشته کرده و به محل وجود هموروئید بمالید. قبل از این کار حتما ناحیه مقعد را شسته و خشک کنید. سپس روغن زیتون را به این ناحیه بزنید. به تدریج التهابات و درد در ناحیه مقعد که به علت هموروئید است از بین رفته یا کاهش پیدا می‌کند.

  • نوشیدن آب

یکی از اصلی‌ترین عواملی که باعث ایجاد هموروئید می‌شود کم‌آبی بدن است. اگر از این عارضه رنج میبرید ممکن است به خاطر این باشد که بدن شما به آب بیشتری نیاز داد. سعی کنید بیشتر آب بنوشید. نوشیدن بیشتر آب باعث می‌شود که دفع راحت‌تری نیز داشته باشید. به همین خاطر احتمال ایجاد هموروئید از بین رفته یا حداقل تا میزان زیادی کاهش خواهد یافت.

راه‌های ارتباطی موسسه پرستاری توانبخش:

شماره تماس ۱: ۶۶۹۲۳۹۳۷-۰۲۱

شماره تماس ۲: ۶۶۵۶۴۲۲۳ -۰۲۱

سایت توانبخش: http://tavanbakhsh.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *