وبلاگ

معرفی چند رمان برتر جهان

امروزه که به دلیل بیماری کرونا و محدودیت ها قرنطینه مجبور هستید در خانه بمانید سعی کنید برای خودتان یک سرگرمی درست کنید .‌یکی از بهترین سرگرمی ها کتاب خواندن است. سعی کنید وقت خود را در شبکه ها اجتماعی هدر ندهید و به جای آن مطالعه کنید. میلیون ها کتاب در سرتاسر جهان وجود دارد ولی شما بهترین آن ها را پیدا کنید و بخوانید.

اگر شما تصمیم بگیرید که کتاب بخرید این سوال برای شما پیش می آید که چه کتابی بخرم؟ چه نویسنده ای ؟ چه کتاب هایی ارزش خواندن دارد ؟ پس باید با آگاهی کتاب بخرید تا در حین مطالعه از مطالعه آن پشیمان نشوید.

در ادامه می خواهیم بهترین کتاب ها رمان را به شما معرفی کنیم.

بهترین رمان ها جهان :

۱)آنا کارنینا : سرگشتی ها بانو آنا

این کتاب اثر لئون تولستوی است. این کتاب رمان در سال ۱۸۷۸ برای اولین بار چاپ شد. این کتاب در لیست بهترین رمان ها ادبی جهان قرار گرفته است.

این کتاب به روایت روابط خانواده ها اشرافی روسیه در قرن ۱۹ میلادی پرداخته است. شخصیت اصلی این کتاب زنی به نام آنا کارنینا است.

این کتاب در ایران توسط مترجم ها زیادی به زبان فارسی برگردانده شده است ولی یکی از بهترین ترجمه ها متعلق به سروش حبیبی است.

آنا کارنینا از سن پترزبورگ به مسکو سفر می کند تا به خواهرش که در زندگی خود دچار مشکل شده است کمک کند و در آن جا اتفاقات جالبی برای او می افتد.

۲) کشتن مرغ مقلد : معصومیت از دست رفته

این کتاب اثر هارپر لی است که در طول عمر خود فقط همین کتاب را نوشته است. در سال ۱۹۶۰ این کتاب به چاپ رسیده است. مرغ مقلد از شاهکارهای ادبیات کلاسیک به شمار می رود.

این کتاب موفق به کسب جایزه پولیترز در سال۱۹۶۴ شد.

به ۴۰ زبان دنیا ترجمه شده است و از زمان چاپ تا کنون  ۴۰ میلیون نسخه به فروش رفته است.

داستان این کتاب از زبان دختری سفید پوست به نام اسکات فینچ در ایالت آلاباما آمریکا است.

۳) صد سال تنهایی :

این کتاب نوشته گابریل گارسیا مارکز است که در سال ۱۹۶۷ به چاپ رسیده است. این کتاب روایت گر داستان زندگی یک سرهنگ به نام بوئندیا است که در شرف اعدام است که در لحظه مرگ همه خاطرات زندگی خود را به یاد می آورد.

این کتاب جایزه نوبل ادبیات را در سال ۱۹۸۲ کسب کرد.

یکی از بهترین ترجمه ها این کتاب در ایران اثر مرحوم بهمن فرزانه است‌.

بهترین رمان ها ایران :

۱)کلیدر:

این کتاب اثر محمود دولت آبادی است که بلندترین داستان او است و ۱۰ سال طول کشیده تا آن را بنویسد که ۳۰۰۰ هزار صفحه دارد و در ده جلد به چاپ رسیده است.  این داستان روایت گر یک خانواده کرد ایرانی است که به سبزوار خراسان کوچ کرده اند. شخصیت اصلی داستان مردی به نام گل محمد است.

کلیدر نام کوه زیبایی است که بین شهرها سبزوار، نیشابور و قوچان در استان خراسان قرار دارد.

۲) چشم هایش :

این کتاب اثر بزرگ علوی است. در سال ۱۳۳۰ منتشر شد.

روایتگر داستان یک استاد بزرگ نقاشی است که مبارز سیاسی نیز هست. بزرگ علوی با این رمان در سال ۱۳۳۱به یک باره در میان نویسندگان معاصر دیگر بر سر زبان ها افتاد‌.

۳) جای خالی سلوچ :

این کتاب نوشته محمود دولت آبادی است که پس از آزادی از زندان ساواک آن را در طی ۷۰ روز نوشت. این داستان روایت یک زن روستایی به نام مرگان در یک روستا دور افتاده به نام زمینچ است که به یک دفعه شوهرش ناپدید می شود ولی او سعی می کند خانواده خود را حفظ کند.

حال که با بهترین رمان ها ایران و جهان آشنا شدید پس سعی کنید تعدادی از آن ها را خریداری کنید و مطالعه کنید.

در ایام محدودیت که شما نمی توانید از خانه خارج شوید و به بازار بروید پس باید از فروشگاه ها اینترنتی خرید کنید.

یکی از بهترین فروشگاه ها اینترنتی که ارسال رایگان نیز دارد سایت تلکتاب است. یکی از امتیازها این سایت ارسال سریع کتاب به سراسر کشور می باشد.

شما برای خرید کتاب های مذکور می توانید به وبسایت تلکتاب مراجعه نمایید و کتاب ها را به صورت اینترنتی خریداری نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *