تکنولوژیوبلاگ

مزایای فروشگاه اینترنتی

مدتی است بازار فروشگاه ها اینترنتی و خرید آنلاین در ایران داغ شده است و مردم به سمت خرید آنلاین روانه شده اند. فروشگاه اینترنتی یعنی سایتی که کالا یا خدمات را به صورت آنلاین به مردم ارائه می دهد.

خریداران به سایت مراجعه می کنند و محصول مورد نظر خود را سفارش می دهند.

حال بعد از این که خرید شما تکمیل شد باید هزینه محصولات خریداری شده را بپردازید یا از طریق کارت ها بانکی، پرداخت نقدی به مامور پست که کالا را دم در به شما تحویل می دهد یا واریز کردن به حساب فروشنده.

این سوال برای بیشتر افراد پیش می آید که چرا شرکت سنتی را به شرکت اینترنتی تبدیل کنند ؟

تا به حال فکر کرده اید که چگونه می توانید از طریق اینترنت کسب و کار انجام دهید ؟

هدف بیشتر کسب و کارها آنلاین ارائه خدمات بهتر به مشتری، کسب درآمد از طریق فروش محصولات و فروش بیشتر محصولات خودشان است.

تا کنون شاید خیلی از مزایای فروشگاه ها اینترنتی شنیده باشید، شاید این کار کمی ریسک داشته باشد ولی مطمئن باشید مزایای زیادی دارد. در ادامه همراه ما باشید تا با مزایا این کار آشنا شدید.

امروز کالا

مزایای فروشگاه اینترنتی

۱)دسترسی به شرکت شما همه روزه، هر ساعتی از شبانه روز خواهد شد:

خیلی از مشاغل مانند بیمارستان ها، پمپ بنزین ها و..‌. به صورت ۲۴ ساعته خدمات ارائه می دهند اما این کار برای بیشتر مشاغل سخت یا حتی غیر ممکن است.

در فروشگاه اینترنتی خود شما می توانید در هر زمانی از شبانه روز و در هر مکانی که هستید سفارش ها خود را ثبت کنید. در این صورت شما به سود زیادی نیز خواهید رسید.

۲) در هر مکانی که باشید می توانید کار کنید :

اگر شما به دلیل شلوغی یا آلودگی هوا یا هر دلیل دیگری دوست ندارید از منزل خود بیرون بروید، می توانید در هر مکانی که دوست دارید کار کنید. شما هر جا که باشید اگر فقط به اینترنت دسترسی داشته باشید می توانید فروشگاه اینترنتی خود را مدیریت کنید. بعضی افراد در یک کشور دیگر هستند و محصولات آن ها در کشور دیگری است.

شما با کسب و کار اینترنتی می توانید کارهایتان را با زندگی خود هماهنگ کنید.

۳) کاهش هزینه ها اجاره و مغازه :

در فروشگاه اینترنتی دیگر فروشندگان از اجاره و رهن مغازه راحت هستند و فقط به صورت سالانه هزینه اینترنت و دامنه را پرداخت می کنند که خیلی کم تر از هزینه مغازه است.

۴) گسترش ویترین مغازه :

بیشتر مغازه هایی که وجود دارند ویترین کوچکی دارند و فروشنده به ناچار فقط تعداد کمی از محصولات خود را می تواند در معرض تماشا بگذارد. ولی در فروشگاه اینترنتی شما می توانید عکس همه محصولات خود را در سایت بگذارید تا همه آن ها را مشاهده کنند.

۵) تنوع فروش در فروشگاه اینترنتی :

شما می توانید هر محصولی را در فروشگاه اینترنتی خود به فروش برسانید. اما در مغازه هایی که در سطح شهر وجود دارد به دلیل کمبود جا تنوع محصولات پایین تر است.

در فروشگاه اینترنتی فروشنده می تواند هر محصول و کالایی که دوست دارد را بفروشد فقط باید هر محصول را به صورت جداگانه دسته بندی کنند، بیشتر فروشگاه ها اینترنتی لوازم خانگی، خوراکی، پوشاک را به فروش می رسانند ولی دسته بندی آن ها اصولی  است.

۶) از بین رفتن فاصله ها :

در فروشگاه اینترنتی هیچ فاصله ای بین فروشنده و خریدار نیست. از طریق اینترنت فروشنده می تواند با مشتریان خود در ارتباط باشد و سوال ها آن ها را پاسخ دهد، مشکلات آن ها را حل کند، آن ها را راهنمایی کند.

۷) ارائه بهتر خدمات به مشتریان :

شما در سایت خود می توانید اطلاعات کامل هر محصول را ثبت کنید تا خریدار با خیال راحت محصول خود را خریداری کند ولی در فروشگاه سنتی این امکان وجود ندارد که فروشنده به هر مشتری که به مغازه می آید در مورد هر محصولی توضیحات کامل دهد.

نکته مهم در رابطه با فروشگاه ها اینترنتی این است که چیزی به نام نسیه در اینجا معنی ندارد زیرا که خریدار باید هزینه محصول خریداری شده را پرداخت کند تا سفارش او ثبت شود و همین امر موجب گردش مالی فروشگاه شما خواهد شد و یک امتیاز مثبت به شمار می رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *