رپورتاژ اگهی

۴ نکته برای شروع یک پروژه معماری

از زمانی که یک سال و نیم پیش سفر یک معمار را شروع کردم ، به طور همزمان روی پروژه های معماری و طراحی کار می کردم تا زمان گزارش  به هدفم برای تکمیل ۳۰ پروژه برسم. حتی اگر من ۱۶ پروژه را به اتمام رسانده ام و اکنون روی ۳ پروژه دیگر کار می کنم ، صادقانه می توانم بگویم که من هنگام شروع پروژه به اندازه هر شخص خلاق دیگری مبارزه می کنم. در واقع ، من بیشتر وقتها را در ابتدا در حال توسعه یک مفهوم قوی می گذرانم زیرا به من کمک می کند تا برای سایر انجام پروژه های معماری خود وضوح پیدا کنم. در اینجا ۵ نکته برای شروع یک پروژه معماری آورده شده است که به من در پروژه های من کمک می کند.

تفسیر خود را از مختصر پروژه ایجاد کنید

برای هر مسابقه ای ، همیشه یک مختصر مختصر وجود دارد که به جزئیات اصلی یک پروژه می پردازد ، اطلاعات مربوط به سایت پروژه را ارائه می دهد ، پیشنهادات یا سؤالات قابل تأملی را ارائه می دهد ، و مجموعه ای از الزامات هر شرکت کننده را ذکر می کند. این روش عملیاتی تعداد معمارانی است که در دانشکده معماری آموزش دیده اند و راهی بسیار مؤثر برای جلب علاقه به یک پروژه است. در واقع ، دانشگاه ها ، سازمان های دولتی ، سازمان ها یا شرکت های بزرگ نیز خلاصه ای از طرح را ارائه می دهند که به صورت عمومی یا انتخابی بین شرکت های علاقه مند توزیع می شود.

اگر با یک شرکت ، افراد یا افراد کوچکتر در پروژه ای مانند محل سکونت خصوصی کار می کنید ، این خلاصه ارائه نمی شود. در این حالت ، مهم است که از مشتریان خود سؤالات صحیحی بپرسید و آنها را راهنمایی کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد نیازها ، ترجیحات زیبایی و غیره ارائه دهند.

در هر پروژه ای که شروع می کنم ، خلاصه پروژه را با دقت می خوانم و عبارات کلیدی ، کلمات و پاراگراف هایی را که هدف پروژه را توصیف می کنند ، یادداشت می کنم. برای پروژه های موجود در این وبلاگ ، من خلاصه پروژه ای را که خودم شخصاً به طراحی آن علاقه مندم ، طوفان فکری می کنم. با استفاده از این لیست ، چندین ایده طراحی را طوفان فکری می کنم و یک پاسخ پروژه تنظیم می کنم که بقیه پروژه را راهنمایی می کند. این تفسیر از خلاصه پروژه همچنین به عنوان یک یادآوری از هدف طراحی در طول پروژه است

پروژه معماری.

در زمینه سایت پروژه خود تحقیق و درک کنید

پس از تهیه تفسیر مختصر از پروژه ، با استفاده از ویژگی نقشه ماهواره ای و مشاهده طبقه خالی یا ساختمان از بالا ، شروع به جستجو در سایت خود در Google می کنم. پس از درک اندازه و شکل کلی بسته ، به دور خود می چرخم و از دید پرنده به ساختمانهای همسایه نگاه می کنم. این به من امکان می دهد فرم های فعلی ساختمان ، مواد ، مقیاس و طرح را تجزیه و تحلیل کنم.

بعد ، من به سایر ویژگی های سایت نگاه می کنم که می تواند بر طراحی ساختمان تأثیر بگذارد. باد غالب از کجا می آید؟ مسیر خورشیدی در سایت چگونه است؟ آیا سایه هایی از ساختمانهای همسایه روی سایت ایجاد شده است؟ چه اقلیمی را باید طراحی کنیم؟ فرصت های گرمایش و / یا خنک کننده غیر فعال در سایت چیست؟

با این درک از سایت پروژه ، من به clupmemari.com می روم یا اگر محلی است به سایت می روم و در محله گشت می زنم و به دنبال ویژگی هایی در محله می گردم که بتواند طراحی ساختمان را تعیین کند. فاصله ساختمانها از خیابان چقدر است؟ نسبت شفافیت و مات بودن نمای ساختمان موجود چقدر است؟ کدام نقاط داغ محلی نزدیک به مکان هستند؟

محدودیت های پروژه خود را بدانید

وقتی اطلاعات کافی در مورد سایت پروژه خود کسب کردم وقت آن است که از سایر محدودیت های پروژه اطلاعات کسب کنم. معمولاً این از تجزیه و تحلیل کد ساختمان از نوع معماری ناشی می شود که من همراه با تجزیه و تحلیل کد منطقه بندی طراحی می کنم. با این کار مشخص می شود که من می توانم در یک قطعه زمین خاص چه طراحی کنم ، اندازه ساختمان می تواند ، انواع مصالح قابل استفاده در ساختمان و غیره. این محدودیت ها از ایمن بودن ساختمان اطمینان حاصل می کند و شروع به راهنمایی در مورد طراحی شما می کند.

اگر من روی یک مسابقه یا پروژه شخصی معماری کار می کنم ، به طور کلی محدودیت هایی با خلاصه طرح ارائه می شود ، که درک توانایی انجام  پروژه معماری را آسان تر می کند. این محدودیت ها را با دقت بخوانید و از آنها به عنوان راهنمای طراحی پروژه خود استفاده کنید. گاهی اوقات محدودیت در یک مسابقه طراحی به یک منطقه خاص از سایت برای یک برنامه خاص یا ویژگی طراحی اشاره دارد.

سرانجام ، مشتری شما به احتمال زیاد لیستی از برنامه ها را با پیشنهاداتی در مورد محل استقرار برخی از برنامه ها در اختیار شما قرار می دهد. یک مشتری همچنین ممکن است مجموعه ای از روابط فضایی بین برنامه های خاص را فراهم کند. اطمینان حاصل کنید که سوالات راهنما را از آنها بپرسید تا درک بهتری از این روابط برنامه ریزی شده و همچنین ترجیحات زیبایی شناختی آنها داشته باشید. آنها چه نوع معماری را دوست دارند؟ آنها چه نوع مصالحی را در ساختمان خود می بینند؟ چند مثال ارائه دهید و از آنها به عنوان استفاده کنید

فرصتی برای محدود کردن امکانات بی پایان ذهنیت

پروژه معماری.

سوابق تحقیق و مطالعات موردی

وقتی محدودیت ها تعیین می شوند و من یک ایده کلی از زیبایی ، شکل ، مقیاس و سایر ویژگی های بالقوه طراحی دارم ، شروع به جستجوی پیشینه ها و مطالعات موردی مربوط به پروژه می کنم. با شروع کار با سابقه ، من به طور کلی از کلوپ معماری استفاده می کنم و یک هیئت مدیره برای شروع پروژه های مرتبط ایجاد می کنم که دارای ویژگی های طراحی مشابه آنچه من و مشتری خود تصور می کردیم ، است. بدون صرف وقت زیاد برای خیره شدن به هر عکس ، ارائه یا نمودار ، حداقل ۵۰ پروژه مختلف نصب می کنم و تا آنجا که ممکن است در مورد پروژه های خاص یاد می گیرم.

بعد از انتخاب دو یا سه مورد قبلی که دوست داشتم ، این پروژه ها را در وب سایت شرکت معماری که آنها را طراحی کرده جستجو می کنم. در اینجا ، می توانم توضیحات مختصری از مهندس را در مورد خلاصه طرح برای پروژه بخوانم و در مورد اینکه چرا معمار تصمیمات خاصی در مورد طراحی اتخاذ کرده است ، اطلاعاتی کسب کنم. این جستجوها همچنین می تواند در کتاب ها ، مقالات روزنامه ، بریده های روزنامه و غیره عمیق تر شود. این مجموعه در مرحله طراحی مفهومی در یک پوشه برای مرجع شما ذخیره می شود.

نتیجه سفارش پروژه

هر معماری روند خاص خود را برای شروع یک پروژه جدید خواهد داشت و همه ما ابزار کاوش خود را داریم. نکته خوب در مورد یک حرفه ای خلاق بودن این است که ما می توانیم تعیین کنیم کدام فرآیند بیشتر به ما مناسب است. خواه این بدان معناست که خلاصه ای از طرح را بیاورید و بلافاصله با مدل سه بعدی خود شروع کنید یا با مدل های بلوک فیزیکی کار کنید ، این امکانات بی پایان هستند. با این حال ، کسب تجربه بیشتر از طریق تمرین مداوم معماری به شما کمک می کند روند طراحی خود را پیدا کنید. این کار همزمان با حرفه شما به عنوان یک معمار پیشرفت خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن