تکنولوژیوبلاگ

آموزش استفاده از winrar + دانلود فایل فشرده نشده

یکی از نرم افزار و برنامه های کاربردی در دنیای امروزی نرم افزار winrar می باشد. تمام فایل هایی که اقدام به دانلود آن ها می کنیم برای کاهش حجم و کاهش ترافیک مصرفی توسط انواع نرم افزار ها فشرده شده و در اختیار شما قرار داده می شود و شما نیاز به برنامه ای دارید که بتوانید توسط آن این فایل ها را از حالت فشرده خارج کنید و استفاده کنید.

یکی از محبوب ترین نرم افزارهایی که برای این کار استفاده می شود نرم افزار وینرر (winrar) می باشد. در این مقاله قصد داریم آموزش استفاده از winrar را برای شما قرار دهیم و در آخر برای سهولت در کار شما فایل فشرده نشده این نرم افزار را برای کامپیوتر و اندروید برای شما قرار دهیم. به گفته یکی از دوستان ایران تنها جایی است که نرم افزار winrar را به صورت فشرده در اختیار کاربران قرار میدهند:).

نصب برنامه winrar

ابتدا باید برنامه Win RAR را در پایین این صفحه دانلود می کنیم و با دوبار کلیک بر روی آن مراحل نصب آغاز می شود.

سپس بر روی دکمه install کلیک میکنیم و وارد صفحه جدید می شویم که پسوند فایل های مدنظر ما نوشته شده است. تمام پسوندهای مخصوصا RAR و ZIP  را انتخاب کنید و گزینه ی cascaded context menus  را فعال کنید.

سپس بر روی گزینه ok  کلیک کنید.

در پنجره باز شده پیامی مبنی بر تشکر از شما برای استفاده از این نرم افزار به نمایش در خواهد آمد، این نرم افزار فاقد هرگونه لاینسس می باشد و می توانید با کلیک بر روی گزینه done مراحل نصب را به پایان برسانید.

استخراج فایل های فشرده با winrar

این کار دارای روش های مختلفی است که متناسب با نیاز شما متفاوت می باشد.

روش اول

این روش زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که ما بخواهیم کل فایل فشرده شده را استخراج کنیم.

برای این کار برروی فایل فشرده ای که دارای فرمت  Zip یا RAR است راست کلیک میکنیم و از زیر منوی winrar گزینه Extract to Name File، را انتخاب میکنیم و پوشه ای که مسیر قرار گیری فایل بعد از استخراج درآن قرار میگیرد را مشخص میکنیم.

روش دوم

این روش زمانی مناسب است که ما قصد داریم یک یا چند فایل انتخابی را استخراج کنید و نه همه فایل های موجود در فایل فشرده را.

فایل فشره را باز می کنیم، فایل های مورد نیاز خود را با نگه داشتن کلید ctrl انتخاب می کنیم و  و کلیدهای میانبر ctrl+c  (یا با کلیک راست و انتخاب گزینه copy files to clipboard ) فایل های مورد نظر را کپی کرده و در مسیر مورد نظر خود paste می کنیم.

آموزش استفاده از winrar  برای ساخت فایل فشرده با فرمت zip یا rar

برای این کار ابتدا بر روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه add to archive را از زیر منوی winrar انتخاب می کنیم.

از قسمت باز شده در پایین سمت چپ می توانید مقدار فشردگی فایل را انتخاب کنید، برای اینکار  compression method را در حالت best قرار دهید. و از قسمت archive format  می توانید فرمت فایل فشرده خود را انتخاب کنید. همچنین در قسمت set password  می توانید برای فایل فشرده خود پسورد و رمز ایجاد کنید.

نکته کلیدی و پرکاربد مقاله آموزش استفاده از winrar

زمان هایی پیش می آید که شما نیاز دارید تا فایل هایی که برای فروش به ما می سپارید را به صورت فایل فشرده در اختیار ما قرار دهید اما فایل شما دارای حجم زیادی است و نمیتوانید آن را تفکیک و به حجم های کمتری تبدیل کنید، از طرفی اپلود و دانلود آن هزینه بر است…

برای رفع این مشکل نرم افزار winrar بهترین گزینه است. شما می توانید در هنگام فشرده سازی از قسمت split to volumes حجم فایل های ساخته شده خود را انتخاب کنید تا این نرم افزار به صورت اتوماتیک فایل شما را به صورت چند فایل خروجی دهد، توجه کنید که حتما موقع استخراج این فایل های فشرده نیاز است که تمامی فایل ها در کنار هم قرار گرفته باشند و ترتیب اسامی آنها با شماره مشخص شده باشد.

برای مثال:اگر شما دارای یک فیلم با حجم ۹۰۰مگابایت هستید و می خواهید آن را برای دانلود بر روی سایت خود آپلود کنید اما هاست شما اجازه آپلود فایل بیشتر از ۲۰۰مگابایت را به شما نمیدهد.

بنا بر این می توانید با انتخاب عدد ۲۰۰مگابایت در قسمت  split to volumes فایل های خود را به صورت ۴فایل ۲۰۰مگابایتی و ۱ فایل ۱۰۰مگابایتی فشرده کنید و آن را آپلود کنید تا مخاطبان شما بعد دانلود این ۵ فایل آن ها را در کنار هم قرار دهند و بر روی فایل شماره یک کار استخراج را انجام دهند. به این ترتیب بعد استخراج هر فایل، فایل بعدی آن به صورت اتوماتیک استخراج خواهد شد و در صورت نبود یکی از فایل ها به شما اروری مبنی بر نبود فایل خواهد داد.

امیدوارم از مقاله آموزش استفاده از winrar بهره برده باشید. برای حمایت از ما می تونید نظرات خودتون رو برای ما ارسال کنید.

 

دانلود نرم افزار WinRAR 5.50 32bit

[button text=”دانلود” letter_case=”lowercase” color=”secondary” style=”shade” size=”small” radius=”99″ link=”https://drive.google.com/uc?export=download&id=1ivUsFygNSLrFuVqJvRVq6yViHgiwxU7d”]

 

دانلود نرم افزار WinRAR 5.50 64bit

[button text=”دانلود” letter_case=”lowercase” color=”secondary” style=”shade” size=”small” radius=”99″ link=”https://drive.google.com/uc?export=download&id=1yRJNlg1yzb_uyVb5xFJixXdRp08z5cGP”]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *